
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 0 Hz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Gain | 21 dB |
| Max Frequency | 4 GHz |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Operating Frequency | 0 Hz to 4 GHz |
| RF Type | WLAN |
| Operating Supply Current | 82 mA |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| P1dB | 19 dBm |
| Noise Figure | 4 dB |
| Test Frequency | 0 Hz to 1 GHz |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 281
Distributors
pcbx
Unit Price$4.93210
Ext.Price$4.93210
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.93210 | $4.93210 |
| 10 | $4.22582 | $42.25820 |
| 25 | $3.88363 | $97.09075 |
| 50 | $3.56915 | $178.45750 |
| 100 | $3.28015 | $328.01500 |
